Vážně zadarmo, znamená BEZ-CENY?

  • Kateřina Sovadinová
  • 896

Poslední dobou přemýšlím nad tím, proč lidi mají tak moc v oblibě slovo ZDARMA. A zároveň si nakonec toho ZDARMA vůbec neváží. Buď to, to v tom lepším případě hodí do kouta nebo to prostě dokážou svoji energií tak znehodnotit, že je vám z toho, tak akorát smutno.

Znáš to taky? Prostě jenom chceš, aby se ten, co stojí vedle tebe, měl hezky. I kdyby třeba jen na chvilku. Nic víc. Chceš se s ním jen podělit o ten malej kousek něčeho, co ty považuješ za něco, co Ti přináší hodnotu. Chceš, aby se měl stejně jako ty, chceš se nezištně o ten svůj kousek podělit. Nechceš zpět nic a už vůbec ne peníze. A ono to nějak neklapne.

Jedna situace, dva pohledy

Díváte se na to každý jinak. Z jiné strany. Zatímco ty, vidíš krásu BEZ-CENY a její hodnotu, obdarovaný vidí jen ZADARMO, VŠEDNOST, OBYČEJNOST, SAMOZŘEJMOST. Vůbec to nepochopí. Nerozpozná sílu toho momentu, že něco dost podělal. Ovšem ne vůči tobě, ale vůči sobě. Jen si to prostě vezme, těží, čerpá, využívá a dál?…nic.

Přece odmalička slyšíme od maminek, že ty nejlepší věci jsou zadarmo. Já v týhle krabičce například mám: čas, lásku, zdraví, objetí a pusinku, smích mojí kamarádky Lucky, přátelství, úsměv od někoho, kdo prostě chtěl, teď, tady, nebo když mi někdo věnuje svou energii, aby mi udělal hezčí den a další bambilion momentů, které dělají můj život, krásným životem.

Proč se tedy těmto krásným dárečkům, automaticky odebírá na váze? Proč se berou jako samozřejmost, proč zapadly do každodenní všednosti? Protože jsou ZADARMO? Tedy BEZ-CENY?

Nejlepší věci v životě, JSOU zadarmo!

Hrozně jsme, jako lidi přilnuli k materialismu. Vážně moc. Začínám si připadat, že bych měla na své objetí, smích, přítomnost a energií vystavit ceník, aby moje existence byla v souladu s dnešním světem.

Anebo se na to taky můžu pěkně vykašlat a vlastně si uvědomit, že pokud jsou tyto CENNOSTI pro někoho BEZ-CENY, všední nebo příliš obyčejná, nemá cenu pro mě.

Protože ten, kdo zná jejich pravou hodnotu, je nikdy do kouta nezahodí. Protože ví, že tohle jsou momenty, které utváří jeho CENNÝ život.

Krásný uvědomění, že jo? Tak ať se nám žije krásně. 🙂

Nejnovější příspěvky:

Uvidíme se na Facebooku:

Sledujte mě na Instagramu: