Od mámy, pro mámy

  • 17.3.2018
  • Kateřina S.
  • 977x

Milá maminko,
v naší společnosti, se tak málo dbá na nás – na mámy. Přitom je to tak těžké a zatraceně zodpovědné.

Vím, jak vyčerpávající to je. Vím, jak moc si unavená a co by si dala za chvilku spánku navíc. Vím, že prostor na Tvůj volný čas se tak zúžil, že kdybys neměla na nehtech odlupující se lak, ani nepoznáš, že jsi žena. Vím, že jsou dny, kdy toho máš prostě plný zuby. Vím, že jsou dny, kdy na to malé stvoření křičíš a následně, se za to cítíš hrozně.

Vím, že ve skutečnosti nekřičíš ty, ale že z Tebe křičí Tvoje srdce, které je obtěžkané stereotypními, nekončícími povinnostmi a očekáváním okolí i sebe. Vím, že Tvoje srdce potřebuje jen utěšit a pohladit. Vím, že si někdy prostě potřebuješ od někoho vyslechnout, že sis na ramena naložila celý svět a že není ostuda, když se zavřeš na pár minut v koupelně, aby ses mohla vybrečet.

Vím, že o tom nemáš s kým mluvit. Vím, že je Tvůj manžel celý v práci a anebo nefunguje vůbec. Vím, že se někdy cítíš osamělá. A tak právě pro tyhle chvilky, Ti píši já. Máma. Máma, která Ti rozumí. Máma, která Tě hladí a vzkazuje Ti, že jsi úžasná. Už jen to, že jsi to krásné stvoření přivedla na svět, tak dokonalé, zaslouží obdiv. Už jen to, s jakou láskou a péčí, se o to malé staráš. Už jen za to, že si se rozhodla, pro něco tak náročného, jako, stát se MÁMOU. Jsi úžasná a dobrá máma. V očích Tvého drobečka, jsi dokonalá. Jsi totiž JEHO A JEDINÁ.

Neboj se tedy ve dnech, kdy se cítíš hrozně, přiznat, že momentálně nezvládáš. Nech se těmi malými ručičkami obejmout a dopřej si slzy. Dopřej si tolik slz, kolik cítíš. Nadechni se a začni znovu. Tentokrát už uvolněnější a klidnější.

Nejnovější příspěvky:

Uvidíme se na Facebooku:

Sledujte mě na Instagramu: